Na zapleczu Nowej Ziemi

To dział regularnie publikowanych wiadomości i informacji, których zazwyczaj nie widać, a są istotną częścią funkcjonowania każdej organizacji. To działania na jej zapleczu. To informacje dla Was, czym aktualnie się zajmujemy. Długo nas nie było na łamach strony, więc zaczynajmy.


PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie wpłaty dokonane na rzecz fundacji, zarówno te małe, jak i te duże. Bardzo dziękujemy jednemu z darczyńców za regularne wpłaty, których dokonuje już 8 miesiąc, a także Fundacji Golden Ratio za znaczne jednorazowe wsparcie finansowe, które zgodnie z umową zostaje przekazane na zorganizowanie warsztatów bartniczych.

WARSZTATY BARTNICZE

W tym roku odbędą się dwie, może trzy edycje warsztatów bartniczych. Jesteśmy na etapie ustaleń z organizatorem warsztatów i wkrótce będzie można dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat. Obecnie na warsztaty zapisane są 3 osoby i pozostały jeszcze 3 wolne miejsca na pierwszą edycję w tym roku. Z ciekawostek zdradzimy Wam informację, iż coraz częściej Panie chcą być uczestniczkami tego niełatwego zadania, jakim jest własnoręczne dzianie kłody, no, ale od czego są pomocni mężczyźni. 😉

KONTO BANKOWE

Rozglądamy się za bardziej korzystną ofertą prowadzenia rachunku bankowego. Obecnie korzystamy z płatnego konta, co dla małej organizacji ma znaczenie. Niebawem należy spodziewać się zmiany numeru rachunku bankowego fundacji, o czym poinformujemy w odrębnym wpisie na stronie głównej.

KRYPTOWALUTY

Jeśli już mowa o finansach, to uwaga, uwaga… niebawem wdrożymy możliwość dokonania darowizn przy użyciu kryptowalut. Z początku w sposób najprostszy, bezpłatny i nieco ograniczony poprzez przelanie środków z giełdy na giełdę. W Polsce kryptowaluty nie są zakazane. Rynek jest obiecujący i szybko następuje jego powszechna akceptacja, stąd decyzja o rozszerzeniu możliwości finansowania. Szczegółowe informacje jak tego dokonać opublikujemy w osobnym wpisie.

GADŻETY FUNDACJI

Nowe regulacje podatkowe obciążyły również naszego partnera Argumental.pl, powodując tymczasowe zawieszenie działalności. Gadżety fundacji są nadal dostępne w sprzedaży, niemniej jednak należy je zamawiać w nieco większej ilości. W tej sprawie dobrze jest kontaktować się z Argumental.pl.

PLANY KRÓTKOTERMINOWE

Przewidujemy wdrożenie dużego, ważnego projektu, który ujrzy światło dzienne w IV kwartale tego roku. Nowy projekt wraz z odrębną stroną internetową, to potężne narzędzie, mające wywrzeć korzystny wpływ na zwiększenie populacji dzikich pszczół w dzikiej przyrodzie. Tak duże przedsięwzięcie wymaga wielu przemyśleń, dlatego też prawdopodobnie nie wdrożymy już innych projektów w tym roku.

PLANY DŁUGOTERMINOWE

Znalezienie chętnych społeczników, chcących objąć pieczę nad dowolnym projektem naszej fundacji i wdrażanie ich w „swoim” województwie.

Stworzenie aplikacji mobilnej do nowego projektu.

1% PODATKU

Można już zrobić rozliczenie PIT-u. Wdrożyliśmy możliwość darowania 1% dzięki współpracy z fundacją FaniMani, oraz programem do rozliczeń PITax, do czego zachęcamy już teraz. Dane do darowizny to nr: KRS 0000507234, oraz CEL SZCZEGÓŁOWY: 24344

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *