PROJEKT – ŁĄKI KWIETNE

Łąki kwietne w naturze wysiewane dla pszczół przez Fundację Ochrony Pszczół „Nowa Ziemia”.

Giną pszczoły – te dzikie oraz hodowlane. Jednym z problemów jest uboga baza pożytkowa, którą zawdzięczamy m.in. monokulturze rolniczej. O ile w przypadku pszczół trzymanych na potrzeby produkcji miodu pszczelarskiego obserwuje się działania zmierzające do zwiększenia pożytków pszczołom, tak dzikie pszczoły mają z tym o wiele gorzej.

Mamy rozwiązania na ten problem. Mamy wiele rozwiązań na wiele problemów. Chcemy skutecznie pomagać pszczołom przetrwać trudny okres w czasach, kiedy człowiek tak bardzo zdegradował środowisko i nadal jeszcze nie dostrzega wagi tego problemu.

„Łąki kwietne dla pszczół w naturze” – to projekt celowany w dzikie pszczoły naturalnie występujące i zasiedlające swoje siedliska. Pomaga pszczołom skrócić czas na szukanie pyłku i nektaru. Dodatkowo wiele ziół jest cennym składnikiem pokarmowym zwiększającym ich odporność. Pszczoły oblatujące pożytki, których dostępność jest na wyciągnięcie ręki rzadziej szukają pokarmu, który może być pryskany chemią.

Chcemy być fundacją, która więcej robi, niż mówi.

To nie jedyne zalety tworzenia łąk kwietnych w pobliżu świepiotów (naturalnie zasiedlonych siedlisk pszczelich). Projekt ten w przyszłości połączy się z innymi projektami tak skromnie omawianymi na filmie prezentującym wykonanie łąki – uzyskując efekt synergii. Na chwilę obecną nie możemy przedstawić Państwu nic więcej na temat przyszłych projektów wyznając zasadę, iż lepiej mówić o projektach już wykonanych, już wdrożonych, niż żyć w świecie wirtualnych adopcji, z których praktycznie niewiele wynika. Chcemy być fundacją, która więcej robi, niż mówi, co nam się do tej pory skutecznie udaje. Łąkę kwietną wykonaliśmy na wiosnę tego roku i ze względu na ogrom pracy z tym oraz innymi projektami, nie byliśmy w stanie opublikować jej wykonania.

  • odległość od świepiotu: ok 20 m
  • powierzchnia łąki kwietnej: 560 m2
  • data siewu: 07.06.2020
  • nasiona: jednoroczne, wieloletnie
  • koszt zakupu nasion: ok 1000 zł
  • koszt zakupu sprzętu: ok 2000 zł

Wspólnie możemy zdziałać Cuda. Zaufajcie nam.

Chcemy Was zaskakiwać. Chcemy tworzyć innowacyjne projekty i wdrażać je w skali globalnej. Wystarczy kilka minut na dokonanie darowizny i dosłownie kilka złotówek od wielu ludzi, którzy rozumieją jak ważne jest regularne comiesięczne wsparcie w jakiejkolwiek słusznej sprawie. Wpłać proszę 5 zł i obserwuj kiedy znów będziemy mogli Ciebie zaskoczyć, wywiązując się z powierzonego nam zaufania. Pszczoły tego potrzebują. Wiemy jak skutecznie im pomóc, a Ty masz 5 zł, które możesz właśnie teraz powierzyć potrzebującym zapylaczom. Wspólnie możemy zdziałać cuda. Zaufajcie nam i pomagajcie.

Transparentność projektu:

Pliki do pobrania:

Paliwo + olej silnikowy – brak danych.

Wspieraj projekt. Dokonaj darowizny.